Často kladené otázky - FAQ

Čo musí obsahovať stavebný rozvádzač?

Stavebný rozvádzač slúži pre rozvod elektrickej energie na stavbách, ako dočasný zdroj na napájanie rôznych zariadení a náradia. Zásuvky, osadené v stavebnom rozvádzači musia byť istené okrem ističov aj prúdovým chráničom. Dôležitým prvkom je aj núdzový vypínač na povrchu rozvádzača, ktorý má byť ľahko prístupný a viditeľný pre potrebu rýchleho vypnutia. Stupeň ochrany IP pri stavebnom rozvádzači by mal byť minimálne IP44 pre zaistenie dostatočnej ochrany proti vlhkosti. K stavebnému rozvádzaču tiež nesmie chýbať dokumentácia, ktorá obsahuje osvedčenie o kusovej skúške a výrobné číslo rozvádzača.

Čo je to elektromerový rozvádzač?

Elektromerové rozvádzače sú súčasťou elektrickej inštalácie každého obytného či priemyselného priestoru, domov, bytov, nákupných centier, výrobných hál. Elektromerový rozvádzač je určený na rozvod elektrického prúdu a meranie spotrebovanej elektrickej energie. Spravidla obsahuje elektromer a hlavný istič. Elektromerové rozvádzače sa líšia podľa prevedenia na samostatne stojace piliere pre upevnenie na vopred zhotovenú betónovú podstavu, rozvádzač s pilierom a zemným dielom na zahrabanie do zeme, alebo tiež ako samostatná skriňa na zamurovanie do plotu, alebo do steny. Podľa nových predpisov je nutné elektromerový rozvádzač umiestniť na voľne prístupnom mieste dostupnom pre pracovníkov distribučných spoločností pre ich kontrolu alebo odpočtu spotrebovanej elektrickej energie.

Čo obsahuje elektromerový rozvádzač?

Každý elektromerový rozvádzač spravidla obsahuje elektromer, ktorý slúži na odpočet spotreby elektrickej energie. Ďalej je tiež osadený vodičmi prepojenou montážnou doskou s pripojovacími svorkami, ktoré slúžia na pripojenie rozvádzača a samotného elektromeru do siete. V rozvádzači je osadený hlavný istič, ktorý slúži na odpojenie rozvádzača (tiež bytu, domu) od elektrického prúdu. Svorky a ističe sú pod krytom, ktorý sa musí dať zaplombovať, aby bolo znemožnené manipuláciu s tzv. nemeranou časťou – zamedzenie čierneho odberu. Keď si zakúpite nový elektromerový rozvádzač, či už priamo u výrobcu alebo v obchode s elektroinštalačným materiálom, musí obsahovať aj osvedčenie o kusovej skúške a vyhlásenie o zhode s výrobným číslom.

Čo je to rozvádzač?

Je elektrické zariadenie určené na rozvod alebo meranie elektrického prúdu. Inštalujú sa doň prístroje ako ističe, prúdové chrániče, poistkové odpínače, elektromery, vypínače a rôzne ochranné, signalizačné a ovládacie prvky. Rozvádzače najčastejšie rozdeľujeme na vnútorné alebo vonkajšie. Vnútorné rozvádzače v bytových a domových inštaláciách predstavujú tzv. bytové, či modulové rozvodnice, ktoré obsahujú ističe a prúdové chrániče istiace rôzne svetelné či zásuvkové okruhy. Vonkajšie rozvádzače sú umiestnené mimo obytných priestorov, väčšinou slúžia na meranie spotrebovanej elektrickej energie a obsahujú aj hlavný vypínač pre prípadné odpojenie prívodu do bytu alebo domu. Podľa nových predpisov je nutné vonkajší rozvádzač umiestniť na miesto prístupné pre technika distribučnej spoločnosti a umožniť mu tak kontrolu a odpočet elektromeru bez nutnosti vstupu na náš pozemok – rozvádzač je nutné umiestniť na hranici pozemku zamurovaním do plotu alebo použiť pilierový rozvádzač so zemným dielom bez nutnosti jeho zamurovanie.

Aké sú spôsoby dopravy?

Zabezpečené sú dva spôsoby dopravy: kuriérska spoločnosť, ktorá vás bude pri dodaní kontaktovať. Zásielkovňa, balík Vám príde na vami zvolené výdajné miesto. Pri prevzatí je potrebné preukázať kód, ktorý vám prišiel sms správou. Poskytujeme dopravu aj naším rozvozom, platí to pri väčších objednávkach.

Je možná platba kartou?

Platba je možná po dokončení objednávky bankovým prevodom, online bankovým prevodom prostredníctvom platobnej brány alebo pri prevzatí tovaru od kuriéra.

Aké sú spôsoby platby?

U náš môžete platiť kartou online, bankovým prevodom alebo formou dobierky.

Aký je rozdiel medzi elektromerovým rozvádzačom RP+ZD-RP/F+ZD

RP+ZD – výškovo je nižší, cenovo je drahší, výhoda väčší káblový priestor.

RP/F+ZD – výškovo je vyšší, cenovo je lacnejší, nevýhoda menší káblový priestor.

Koľko tarifný je môj elektromerový rozvádzač?

Počet taríf, pri našom označení rozvádzačov nájdete v názve rozvádzača pod číslom pred písmenom R. Číslo 1 označuje jednotarifný rozvádzač, číslo 2 označuje dvojtarifný rozvádzač. Príklad: 2E2R – dvojelektromerový trojfázový dvojtarifný rozvádzač, 2E1R – dvojelektromerový trojfázový jednotarifný rozvádzač.

Ako si obnoviť zabudnuté heslo?

V prípade, ak ste zabudli vaše heslo pre prihlásenie sa do svojho účtu na našom webe, stačí ak pod prihlasovacími údajmi (mailová adresa, heslo) kliknete na odkaz ,,Zabudnuté heslo?,, zobrazí sa Vám nové okienko, kde je potrebné zadať vašu mailovú adresu a kliknúť na žlté tlačidlo ,,Získať nové heslo,, na mailovú adresu Vám príde mail s názvom ,,Žiadosť o zmenu hesla,, tento mail otvoríte a nájdete v ňom odkaz na ktorý kliknete. Po kliknutí na tento odkaz Vám príde posledný mail s názvom ,, Vaše nové prihlasovacie údaje,, kde bude systémom vygenerované vaše nové heslo.

Platí doprava zadarmo pri elektromerových rozvádzačoch?

Pri zakúpení ktoréhokoľvek elektromerového rozvádzača platí doprava zadarmo, v prípade ak si objednáte k nemu nejaký menší tovar ako: vypínač, rozvodnica (menšia), priemyselnú zásuvku alebo vidlicu, istič, prúdový chránič, ktorý je možné pribaliť do vnútra rozvádzača, stále platí doprava zadarmo. V takejto situácií je potrebné pri objednávke zvoliť spôsob platby: bankovým prevodom, po odoslaní objednávky Vám bude poslaná predfaktúra so sumou už bez dopravy, ktorú následne uhradíte. Ak si doobjednáte k rozvádzaču nejaký väčší tovar ako: 30m káblu, zásuvkovú rozvodnicu tak doprava sa Vám započíta podľa poplatkov kuriérskej služby.

Spĺňajú elektromerové rozvádzače SFOS normy?

Elektromerové rozvádzače SFOS sú pravidelne testované a certifikované ISO 14001 a ISO 9001. Dodržujú všetky normy požadované legislatívou a splňujú štandardy energetík pre Slovenskú, ako aj Českú republiku.

Dostanem zľavu pri objednávke?

Zľavu je možné dostať ako stály zákazník pri pravidelnom odbere elektroinštalačného materiálu, alebo elektromerových rozvádzačov, ako aj pri väčšej objednávke elektroinštalačného materiálu alebo rozvádzačov.

Kedy mi príde balík?

O odoslaní vašej objednávky budete informovaný mailom. Termín doručenia závisí od kuriérskej spoločnosti, ktorá vás bude kontaktovať. Samozrejme je viacej faktorov, ktoré môžu dodanie vašej objednávky ovplyvniť ako napríklad spôsob platby, ktorí ste si zvolili. Pri platbe prevodom na účet čakáme na prijatie vašej platby, až tak Vám bude balík odoslaný. Pri spracovaní vašej objednávky, môže nastať situácia, že tovar nie je skladom, to znamená doručenie sa môže predĺžiť. Termín doručenia tiež závisí od počtu objednávok v daný deň.