Napísali o nás

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Po objednávke cez e-shop som potreboval doplniť do objednávky ešte ďalší tovar. Nebol žiadny problém doplniť objednávku. Bol som milo prekvapený dodaním tovaru,už na druhý deň som mal tovar doma. Jednanie pracovníčok bolo príkladné a profesionálne. Veľká spokojnosť.

2021-02-22

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Cena produktu Rýchle dodanie

2021-02-13

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Objednávku com nehcal stornovať, lebo som spravil chybu. To, čo som chcel, mal som doma, len som to nevedel nájsť. Ďakujem ešte raz za ochotu!

2021-01-31

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Bolo to vybavené rýchlo a bez problémov. Ďakujem.

2021-01-15

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Objednane a druhy den uz som mal tovar doma

2021-01-7

Druhy vypínačov

Druhy vypínačov

Strácate sa v označeniach vypínačov? Tu nájdete jednoduché vysvetlenia s príkladmi a nákresmi použitia rôznych druhov vypínačov.


 Vypínač č.1


                

 Vypínač č.1Tento vypínač sa používa na ovládanie jedného svetelného okruhu (jedného svetla) z jedného miesta. Je to jednopáčkový vypínač a  používa  sa najčastejšie v miestnostiach s jednými dverami.

 
Použitie vypínača: ovládanie jedného svetla z jedného miesta

 

 Vypínač č.5

Vypínač č.5Tento vypínač sa používa na ovládanie dvoch svetelných okruhov (dvoch svetiel) z jedného miesta. Je to dvojpáčkový vypínač, v jednoduchosti sú to dva vypínače č.1 v jednom. Nazýva sa tiež sériový vypínač alebo lustrový vypínač.


Použitie vypínača:
 ovládanie dvoch svetiel z jedného miesta

 

 

Vypínač č.6

Vypínač č.6Tento vypínač sa používa na ovládanie jedného svetelného okruhu (jedného svetla) z dvoch miest. Je to jednopáčkový vypínač a používa sa najčastejšie na schodisku, keď potrebujete ovládať schodiskové svetlo zo spodku aj z vrchu schodiska, to znamená zapáliť svetlo jedným vypínačom a zhasnúť to isté svetlo druhým vypínačom. Nazýva sa aj striedavý vypínač alebo prepínač. Tento vypínač sa dá použiť aj ako vypínač č.1.


Použitie vypínača:
 ovládanie jedného svetla z dvoch miest

 

 Vypínač č.7

Vypínač č.7Tento vypínač sa používa na ovládanie jedného svetelného okruhu (jedného svetla) z viac ako dvoch miest. Je to jednopáčkový vypínač a používa sa najčastejšie na väčších schodiskách, v halách. Či na chodbách. Nazýva sa tiež krížový vypínač a pri jeho zapojení sa musí dodržať, že sa nachádza medzi dvoma vypínačmi č.6 – to znamená, že ak chcete ovládať jedno svetlo z troch miest, zapojenie bude vyzerať takto: vypínač č.6 – vypínač č.7 – vypínač č.6. Platí to pre akýkoľvek vyšší počet ako 2 vypínače, teda zapojenie napríklad piatich vypínačov na ovládanie jedného svetla bude: vypínač č.6 – vypínač č.7 – vypínač č.7 – vypínač č.7 – vypínač č.6, čiže vypínače č.6 musia byť na kraji a všetky vypínače medzi nimi musia byť vypínače č.7.


Použitie vypínača:
 ovládanie jedného svetla z viac ako dvoch miest

 

Vypínač č.5b (6+6)

Vypínač č.5bTento vypínač sa používa na ovládanie dvoch schodiskových systémov z jedného miesta. Jednoducho povedané, sú to dva vypínače č.6 v jednom. Je to dvojpáčkový vypínač a používa sa na schodiskách, v halách či na chodbách.


Použitie vypínača:
 ovládanie dvoch schodiskových systémov z jedného miesta

 

 

 Vypínač č.8 = Tlačidlo 

Vypínač č.8Tento vypínač sa používa na zopnutie spotrebičov, ktorým stačí na fungovanie impulz, napr. zvonček, ventilátor, žalúzie. Je to ako vypínač č.1, no toto tlačidlo sa vďaka strunke po stlačení vracia do východiskovej polohy. Existuje viac druhov takýchto tlačidiel - podsvietené tlačidlá, dvojpáčkové tlačidlá, alebo tlačidlá s piktogramami, napr. zvončekové tlačidlo.


Použitie vypínača:
 ovládanie spotrebičov, ktorým na chod stačí jeden impulz, napr. zvonček, žalúzie, časované ventilátory

 

Prezrite si ponuku vypínačov a zásuviek - TU.

Pomohol Vám tento článok? Zanechajte nám komentár a my ich budeme písať viac :)