Elektromerový rozvádzač so zásuvkami pilierový SFOS E1RP+Z 16A jednotarifný pre 1 elektromer, s pilierom pre ukotvenie do betónu či uchytenie na omietku. V zadnej časti má 230 V a 400 V/16 A zásuvku s uzamykateľnými dvierkami. Tento jednotarifný typ neumožňuje zapojenie dvojtarifného merania na využitie lacnejšej sadzby elektriny napr. na vykurovanie (tzv. nočný prúd).
Rozmery: šírka 400 mm, výška 1 400 mm, hĺbka 245 mm.
Značka: SFOS
Odosielame za 4 až 7 pracovných dni
Pre objednávky nad 200,00 € do 30 kg je doprava zadarmo. Nakúpte ešte v hodnote 200,00 € do 30,00 kg a získajte dopravu zadarmo!
Elektromerový rozvádzač so zásuvkami pilierový SFOS E1RP+Z 16A jednotarifný je určený pre trojfázové elektrické prípojky s jedným odberným miestom – má priestor pre 1 elektromer. Môžete ho však zapojiť aj ako jednofázový.
Pilierový znamená, že je umiestnený na vysokom podstavci (pilieri) a v spodnej časti ho môžete ukotviť do betónu ako samostatne stojaci. Takisto ho môžete pripevniť na omietku.
Hodí sa pre domy, firmy či iné typy budov, kde nepotrebujete využívať lacnejšiu elektrinu v nízkej sadzbe (tzv. nočný prúd) napríklad na vykurovanie. Neumožňuje totiž dvojtarifné meranie.
⚠️ Ale pozor, ak si to v budúcnosti rozmyslíte, budete musieť tento jednotarifný rozvádzač vymeniť za dvojtarifný.
Elektromerový rozvádzač so zásuvkami pilierový SFOS E1RP+Z 16A sa od bežných líši tým, že má v zadnej časti zabudovaný priestor s 230 V zásuvkou a 400 V/16 A trojfázovou zásuvkou (máme aj variant so silnejšou 400 V/32 A zásuvkou).
Zásuvky sú chránené pred vlhkosťou, prachom, inými vonkajšími vplyvmi a zlodejmi elektriny uzamykateľnými dvierkami so zámkom typu „FAB“. Sú napájané priamo z rozvádzača, istené samostatnými ističmi a prúdovým chráničom.
Ide teda o hotové, odskúšané a bezpečné riešenie situácie, keď nemáte na pozemku k dispozícii elektrinu – napríklad ak ste zbúrali starý dom či stavbu alebo ho idete rekonštruovať a zrušili ste starú el. prípojku.
Zásuvky môžete využiť napríklad:
⚠️ Elektromerové rozvádzače so zásuvkami dodávame štandardne s výpletom (hrúbkou vodičov) pre 40 A hlavný istič. Ak potrebujete rozvádzač pre silnejší hlavný istič než 40 A, kontaktujte nás alebo nám to napíšte do poznámky k objednávke. Ďakujeme.
Elektromerové rozvádzače so zásuvkami dodávame ako trojfázové. Môžete ich však zapojiť aj ako jednofázové.
Každý elektromerový rozvádzač so zásuvkami jednotarifný SFOS E1RP+Z 16A obsahuje:
Max. prierez vodičov je 25 mm2, väčšie svorky vám osadíme na želanie (uveďte to, prosím, do poznámky pri objednávke).
Rozvádzač dodávame bez hlavného ističa – osadíme ho na vaše želanie. K rozvádzaču prikladáme osvedčenie o kusovej skúške, vyhlásenie o zhode, 1 ks plastového kľúča k zámku rozvádzača a 1 ks kľúča k zásuvkovému priestoru.
Kvalita a spoľahlivosť – Elektromerové rozvádzače SFOS pre vás vyrábame a zdokonaľujeme vyše 30 rokov. Sú skúšané v EZÚ Praha a majú certifikáciu ISO 14001 a ISO 9001.
| SKU | 60507 |
|---|---|
| Značka | SFOS |
| Hmotnosť | 19,00 kg |
| Výška | 1400mm |
| Šírka | 400mm |
| Distribučná spoločnosť | SSD - Stredoslovenská distribúcia |
| Menovité napätie | 400 V |
| Menovitý prúd | do 40 A; (63; 80 A – na požiadanie) |
| Stupeň krytia | IP44/20C |
| Frekvencia | 50Hz |
| Počet elektromerov | 1 |
| Počet fáz | 3 (400v) |
| Konštrukčné prevedenie | Pilierový rozvádzač |
| Pozn/umiestnenie | vhodný nad omietku, aj ako samostatne stojaci |
| Tarifa | jednotarifný |
| Výplet z vodiča CY | 40 A - 6mm²; (63 A - 10 mm²) |
| Sústava | TN-C |
| Materiál | tvrdený polyester plnený skleným vláknom |
| Hĺbka skrine | 245mm |
| Osadené zásuvky | 400V/16A/5P - 230V/16A |