Ako vybrať správny ventilátor?

Ako vybrať správny ventilátor?

Zháňate ventilátor do kúpeľne, toalety a strácate sa pri výbere? V našej ponuke nájdete ventilátory rady VENTS ktoré sa rozdeľujú nasledovne:

Typ MA – vybavený automatickou žalúziou pre zabránenie spätného prúdenia vzduchu.

Typ S – vybavený ochrannou sieťkou proti hmyzu.

Typ VKO – ventilátor do potrubia.

Podľa označenia:

Označenie L – s guličkovým ložiskom pri dlhodobej prevádzke, odporúča sa pre montáž do stropu.

Označenie V – ovláda sa ťahovým spínačom.

Označenie T – zabudovaný časovač s nastaviteľnou dobou chodu.

Podľa priemeru odvodného potrubia:  100mm, 125mm, 150mm.

Príklad:

Ventilátor VENTS 125MAV – ventilátor s automatickou žalúziou a ťahovým spínačom s priemerom 125mm.

Ventilátor VENTS 100SL – ventilátor s ochrannou sieťkou proti hmyzu a guličkovým ložiskom s priemerom 100mm.

Ventilátor VENTS 100S = Ventilátor VENTS 125S = Ventilátor VENTS 150S

Základný a najpoužívanejší typ kúpeľňového ventilátora s klzným ložiskom a sieťkou proti hmyzu. Ide o najjednoduchší typ bez pridaných funkcií. Odporúča sa použiť pre zvislú montáž – na stenu. Do stropu je ideálne použiť typ SL s guličkovým ložiskom.

Ventilátor VENTS 100SV = Ventilátor VENTS 125SV= Ventilátor VENTS 150SV

Základný typ kúpeľňového ventilátora s klzným ložiskom a sieťkou proti hmyzu, ovládaný ťahovým spínačom. Ventilátor sa zapína a vypína potiahnutím ťahového spínača umiestneného na ventilátore. Pre tento typ ventilátora sa neťahá kábel k vypínaču, napája sa len samotný ventilátor. 

Ventilátor VENTS 100SL = Ventilátor VENTS 125SL = Ventilátor VENTS 150SL

Ventilátor do kúpeľne alebo WC osadený sieťkou proti hmyzu a kvalitnejším guličkovým ložiskom. Kvôli lepšiemu ložisku sa odporúča používať pre horizontálnu montáž – do stropu.

Ventilátor VENTS 100VKOL do potrubia=Ventilátor VENTS 125VKOL do potrubia=Ventilátor VENTS 150VKOL do potrubia

Ventilátor do kuchyne alebo kúpeľne určený pre osadenie do vzduchotechnického  potrubia s guličkovým ložiskom.

Ventilátor VENTS 100ST=Ventilátor VENTS 125ST=Ventilátor VENTS 150ST

Ventilátor do kúpeľne, práčovne  so zabudovaným časovačom. Ventilátor je ovládaný „zvončekovým tlačidlom“  (vypínačom), pričom pri stlačení vypínača ventilátor dostane impulz a spustí sa na nastavenú dobu v minútach. Po uplynutí nastaveného času sa ventilátor automaticky vypne. Časovač je možné nastaviť v rozmedzí 2 až 30 minút.

Ventilátor VENTS 100STL = Ventilátor VENTS 125STL = Ventilátor VENTS 150STL

Ventilátor do kúpeľne osadený sieťkou proti hmyzu,  časovačom a guličkovým ložiskom. Kvôli lepšiemu ložisku je ideálny pre montáž - do stropu.

 Ventilátor VENTS 100MA=Ventilátor VENTS 125MA=Ventilátor VENTS 150MA

Ventilátory typu  MA majú zabudovanú automatickú mriežku – žalúziu. Tá zabezpečuje, že v čase, keď je ventilátor vypnutý, je mriežka zatvorená a nedochádza tak k prenikaniu prievanu alebo spätného prúdenia vzduchu do miestnosti.

Ventilátor VENTS 100MAV = Ventilátor VENTS 125MAV=Ventilátor VENTS 150MAV

Ventilátor do kúpeľne, toalety, kuchyne s  automatickou žalúziou a ťahovým vypínačom. Ventilátor sa zapína a vypína potiahnutím ťahového spínača umiestneného na ventilátore. Pre tento typ ventilátora sa neťahá kábel k vypínaču, napája sa len samotný ventilátor. 

Ventilátor VENTS 100MATL = Ventilátor VENTS 125MATL = Ventilátor VENTS 150MATL

Ventilátor do kúpeľne, sušiarne vybavený automatickou žalúziou, časovým spínačom a guličkovým ložiskom. Časový spínač  umožňuje nastavenie doby zapnutia a vypnutia v minútach. Možné nastaviť v rozmedzí 2 až 30 minút. Guličkové ložisko pre dlhodobú prevádzku,  umožňuje montáž ventilátora do stropu.

Ventilátor VENTS  125MAL=Ventilátor VENTS 100MAL=Ventilátor VENTS 150MAL

Ventilátor do garáže, kozmetických salónov vybavený automatickou žalúziou a guličkovým ložiskom. Obsahuje guličkové ložisko pre dlhodobú prevádzku, odporúča sa použiť pre montáž do stropu.

Ventilátor VENTS 125MAV=Ventilátor VENTS 100MAV=Ventilátor VENTS 150MAV

Ventilátor do šatníka, pivnice vybavený automatickou žalúziou a ťahovým vypínačom. Pre tento typ ventilátora sa neťahá kábel k vypínaču, no napája sa len samotný ventilátor.  Ventilátor sa zapína a vypína potiahnutím ťahového spínača umiestneného na ventilátore.

Ventilátor VENTS 125VKO do potrubia = Ventilátor VENTS 150VKO do potrubia=Ventilátor VENTS 100VKO

Ventilátor určený  priamo do vzduchotechnického  potrubia, na odvetranie kuchýň, kúpeľní. Ide o jednoduchší typ bez pridaných funkcií. Odporúča sa použiť pre zvislú montáž – na stenu.

Ventilátor VENTS 125MAT=Ventilátor VENTS 100MAT=Ventilátor VENTS 150MAT

Ventilátor do kuchyne, kúpeľne s automatickou žalúziou a časovačom. Ventilátor je ovládaný „zvončekovým tlačidlom“  (vypínačom), pričom pri stlačení vypínača ventilátor dostane impulz a spustí sa na nastavenú dobu v minútach. Po uplynutí nastaveného času sa ventilátor automaticky vypne. Časovač je možné nastaviť v rozmedzí 2 až 30 minút.


Prezrite si ponuku všetkých  ventilátorov VENTS  TU.